Uvolnění psychického stresu

Psychický stres v současnosti nejčastěji vzniká jako důsledek informačního přetížení i nároků kladených na psychiku v rámci pracovního tempa. O celosvětové politické a sociální situaci a tlaku na to splatit úvěr nemluvě.

Díky tomu člověk často úplně zapomíná na to pravidelně vypnout a v klidu jen sám se sebou posedět a relaxovat. Ano, relaxace s přáteli v hospodě sice taky něco přináší, ale naše psychika potřebuje i usebrání jen sám se sebou.

Kombinace koncentrace na soulad pohybu a fáze dechu s vnímáním reakcí těla doslova vtahuje naši pozornost do přítomného okamžiku.

A tak celé kouzlo účinků našich cvičení začíná.

Protože to, kde je naše vědomí, je nejzásadnější. Velká část psychického stresu se prostě a jednoduše vydýchá.

V důsledku toho, jaké pohyby při cvičení praktikujeme, dochází k celkovému vyladění funkce pohybového aparátu a uvolnění periferijního nervového systému.

V okamžiku, kdy v našich cvičeních zapojíme techniky vnitřního úsměvu a šesti léčivých tónů transformujme emoční a psychický stres na vitalitu. A tak se uvolní velká část napětí zaměstnávající centrální nervovou soustavu, především mozek.

A ten úsměv, který bude na vašich tvářích při odchodu z našich cvičení bude nenásilný, procítěný a plný pohody a vnitřního klidu a míru. Přesně v souladu s principem

„PRASAN-ÁTMA-MANA-INDRIJA“

Což je v sanskrtu a jde o ájurvédou doporučené základní nastavení člověka pro život. Prostě úsměv, se kterým má člověk chodit po světě. V překladu to znamená:

„Vyzařování duše plně prožité na mentální úrovni a navenek vystupující smyslovými orgány.“ Komentář říká: „Úsměv, který má malé batole, které je nakojené, přebalené a v náručí maminky.“