Uvolnění očí a nervového systému

Ať už pracujete v kanceláři nebo jakkoliv jinak prakticky všichni dnes relaxují u televizní obrazovky nebo internetu. Každý přece musí být v obraze o dění v naší zemi i ve světě. Každý má facebook, messenger, email, … Patří to zkrátka již k současnému životnímu stylu. O našich dětech ani nemluvě.

Mnoho z nás bydlí v městech a do otevřené přírody se podívá relativně zřídka.

To vše unavuje a stresuje naše oči. Oko velmi zřídka akomoduje na vzdálenost větší než padesát metrů a naopak velmi dlouho sleduje blízké objekty (nejrůznější monitory). Okohybné svaly jsou stresovány a jejich zvýšené napětí se podílí na zvýšení nitroočního tlaku, napětí v oblasti spánků a celkově napětí nervů.

V našich cvičeních se učíme uvolňovat okohybné svaly pomocí pomalého plynulého pohybu a tmy. Oční bulva, pokud je oko skutečně uvolněné je na pohmat relativně měkká a nebolestivá. Stejně jako několik význačných bodů známých z akupunktury, které jsou v okolí očí.

Díky technice vnitřního úsměvu výrazně transformujeme napětí v očích v léčivou energii a rovněž v souladu s poznáním tradiční čínské medicíny uvolňujeme nervovou soustavu v návaznosti na napětí očí a celkový stres v těle.

Zejména při cvičeních venku praktikujeme pohled do dálky a učíme se práci se cvičením akomodace oka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *